Ak Çelik Boru 1999 yıllından beri;  Çelik Boru ve Basınçlı Kap  imalatında hizmet vermektedir.

         Ak Çelik Boru, su, gaz ve petrol iletim hat boruları ayrıca inşaatlarda kazık amaçlı kullanım için Spiral Boru ve Boru Ek Parçalarının imalatını bünyesindeki uzman mühendis ve kalifiye işçileriyle yürütmektedir. Ayrıca uluslararası ticaretimizi geliştirmek için nitelikli mühendis ve satış temsilcilerini bünyesinde barındıran IGS firmasına sahibiz. (https://igsenergi.com/)

          Boru hatlarında kullanılan bütün parçaları projelerine uygun olarak anahtar teslim şeklinde müşterilerine hizmet sunabilmektedir. Boru hatlarında boru bağlantı parçası olarak kullanılan Dirsek, Tee Parçası, Flanş, Redüksiyon, Tranzisyon, Pantolon Yapısı, Kep, Genleşme Parçası, Demontaj Parçası da Ak Çelik Boru’nun imalat kapsamındadır.

          Ak Çelik Boru aynı zamanda baraj ve hidroelektrik santrallerinde kullanılan Cebri Boru üretimi de yapmaktadır.

         Ak Çelik Boru LPG, LNG ve CO2 in taşınması ve tedariği için tüm transfer ekipmanları seçenekleriyle Yarı Römork ve Kamyonüstü tankerlerini ayrıca yerüstü ve yeraltı kurulumlarındaki Statik Depolama tanklarını ASME Section VIII DIV.1 e göre ASME U, ASME Section I e göre ASME S Damgalı, EN 13445, AD 2000 Merkblatt ve European Directive 97/23/CE ve CE ye uygun olarak üretir. Talep üzerine, tanklar yerel yönetmeliklere göre üretilebilir..